czwartek, 10 październik 2013 00:00

Nową kampania „Seks w moim mieście” 8 listopada 2013

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Seks w moim mieście” to akcja Stowarzyszenia Lambda Warszawa (przy pomocy miedzy innymi Stowarzysznie Teczówka) w przestrzeni klubowej i internetowej skierowana do mężczyzn mających seks z mężczyznami (MSM). Jej głównym celem jest zmniejszenie liczby zakażeń HIV w tej grupie. Kampania, nawiązująca do popularnego serialu, będzie obecna od 8 listopada 2013  w sześciu największych miastach w Polsce.

W październiku i listopadzie przeszkoliliśmy personel klubów gay-friendly i partyworkerów tak, by mogli swobodnie udzielić odpowiedzi na pytania:
- jak uprawiać seks, aby nie zakazić się HIV lub zminimalizować to ryzyko,
- jak bezpieczniej przyjmować substancje psychoaktywne i jak to wpływa na seks,
- jak sprawdzić, czy nie jest się zakażonym HIV, innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową, co robić w sytuacji zakażenia,
- gdzie zwrócić się po pomoc.

Zaangażowanie barmanów z klubów, pubów, saun i dyskotek dla MSM jest bardzo ważne – zwiększa zasięg i skuteczność przekazu.

Już od najbliższego weekendu partyworkerzy będą rozdawać bezpłatne prezerwatywy klubowiczom – znajdziecie u nas prezerwatywy pogrubione, smakowe, świecące, czarne… a także lubrykanty na bazie wody i silikonu, chusteczki do higieny intymnej, pakiety bezpieczniejszego seksu.

Zjawiska zwiększające ryzyko zakażenia HIV i infekcjami przenoszonymi drogą płciową, takie jak ryzykowane zachowania seksualne, czasem połączone z alkoholem i narkotykami, nie znikną ot tak, ale wierzymy, że z pełniejszą wiedzą ludzie mogą bardziej świadomie decydować, co robią i jak dbają o bezpieczeństwo własne i partnera seksualnego. Nikogo nie oceniamy, nie moralizujemy. Promujemy zdrowie jako wartość nadrzędną.

„Seks w moim mieście” to kolektywne działanie ośmiu organizacji pozarządowych w klubach sześciu miast: Katowic, Krakowa, Poznania, Trójmiasta, Warszawy i Wrocławia. Projekt jest współfinansowany przez Krajowe Centrum ds. AIDS.

Więcej informacji o projekcie i miejscach, w których można nas znaleźć znajduje się na stronie projektu:www.sekswmoimmiescie.plwww.facebook.com/sekswmoimmiescie 

Czytany 2626 razy Ostatnio zmieniany piątek, 10 październik 2014 06:45

Wesprzyj nasze stowarzyszenie

Kwota:


popup

PrawoPlakat 1B600