czwartek, 29 październik 2015 20:10

20-21 listopad 2015 Cykl szkoleń antydyskryminacyjnych "Katowice Miastem Przyjaznym" Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Stowarzyszenie „Tęczówka” zaprasza do wzięcia udziału w cyklu warsztatów antydyskryminacyjnych

20 listopada - szkolenie prawne

Miasto przyjazne to miasto wolne od dyskryminacji i nierównego traktowania. Przejawy działań dyskryminujących powinny być systematycznie usuwane z życia obywateli Katowic. Polski system prawny posiada mechanizmy pomagające chronić osoby dyskryminowane. Istotna jest wiedza obywateli, instytucji społecznych oraz władz lokalnych o możliwości podjęcia działań w kierunku przeciwdziałania dyskryminacji i nierównemu traktowaniu. Wielu nieprawidłowym zachowaniom można zapobiec. W tym celu ważne jest prawidłowe zastosowanie oferowanych przez prawo mechanizmów przeciwdziałania dyskryminacji i nierównemu traktowaniu.
 
Poszczególne ustawy, m.in. Kodeks pracy, ustawa o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania, Kodeks karny, Ustawa o Rzeczniku Praw obywatelskich, Ustawa o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, zawierają przepisy pozwalające realizować zasady antydyskryminacyjne i zapobiegające nierównemu traktowaniu. Na szkoleniu omówimy konkretne uprawnienia związane z zastosowaniem poszczególnych aktów prawnych.
 
Warsztaty poprowadzą prawnik współpracujący ze stowarzyszeniem – Michał Grabiec

Warsztaty odbędą się 20.11. 2015 r. (piatek) w godzinach od 17:00 do 20:00 w w Kinie Kosmos - Centrum Sztuki Filmowej 
ul. Sokolska 66, Katowice

Ilość osób: 10-12

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

21 listopada - warsztaty antydyskryminacyjne

Jego celem jest zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi mechanizmów powstawania stereotypów, uprzedzeń i zjawiska dyskryminacji. Zapraszamy do udziału osoby działające na terenie miasta Katowice – w szczególności nauczycieli, trenerów i instruktorów, terapeutów i psychologów, aktywistów organizacji pozarządowych, pracowników instytucji kultury.

Warsztaty poprowadzą psycholodzy współpracujący ze stowarzyszeniem – dr Aleksandra Banot i Janusz Mazanowski.

Warsztaty odbędą się 21.11. 2015 r. (sobota) w godzinach od 17:00 do 20:00 w Kinie Kosmos - Centrum Sztuki Filmowej 
ul. Sokolska 66, Katowice

Ilość osób: 10-12

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Warsztaty realizowane są w ramach projektu Katowice Miastem Przyjaznym współfinansowanym z budżetu Miasta Katowice

Czytany 2204 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 listopad 2015 12:29

Wesprzyj nasze stowarzyszenie

Kwota:


popup

PrawoPlakat 1B600