wtorek, 09 maj 2017 10:30

Katowicki „Kosmos” w kolorach tęczy!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ósmy LGBT Film Festiwal już 11 maja zawita na ponad tydzień do katowickiego kina „Kosmos”. Tegoroczna edycja jest najbogatsza ze wszystkich dotychczasowych. Nasze stowarzyszenie jest współorganizatorem katowickiej edycji tego przedsięwzięcia.

Festiwal rozpocznie się w czwartek 11 maja o godz. 18:00 premierowym pokazem filmu „Artykuł Osiemnasty.” Po projekcji zapraszamy na dyskusję o równości małżeńskiej w Polsce z udziałem środowisk politycznych, ale przede wszystkim z Wami. „Artykuł osiemnasty” to najbardziej oczekiwany tytuł, który przez ponad dwa lata powstawał wspólnym wysiłkiem społeczności LGBT i prawników, a ma być czołowym argumentem w dyskusji o równości małżeńskiej w Polsce i jej domniemanemu zakazowi w Konstytucji. Pełnometrażowy dokument zyskał rozgłos w polskich mediach dzięki, dokonanego m.in. na potrzeby filmu, coming outowi Krzysztofa Charamsy, byłego księdza katolickiego, sekretarza Międzynarodowej Komisji Teologicznej. Prócz niego w filmie wypowiadają się m.in. Agnieszka Holland, prof. Lew-Starowicz, Tomasz Raczek, Jacek Denhel, Bartosz Żurawiecki czy prof. Ewa Łętowska.

W ramach festiwalu premierowo pokazane zostaną również polskie dokumenty „Moje jest inne” oraz „HIV po polsku”. Również po raz pierwszy zostanie zaprezentowany blok polskich fabuł krótkometrażowych, a standardowo najlepsze shorty zagraniczne. Pokazane zostaną międzynarodowe filmy dokumentalne – w tym nagrodzone berlińskim Teddy’m i ogłoszone najlepszym dokumentem w Sundance „Kiki” (nawiązujące do kultowego „Paris is burning” i fenomenu vougingu), poświęcone karierze popularnego drag queen „Drag Becomes Him” oraz pochylający się nad seksualnym życiem osób niepełnosprawnym „Yes, We Fuck”. Wśród filmów fabularnych dramatyczne i komediowe obrazy z całego świata, m.in. głośny australijski „Holding the Man”, nagradzane armeńskie „Apricot Groves” czy indyjski „Ka Bodyscapes”.

W Katowicach odbędzie się aż 12 projekcji łącznie 21 filmów. Pokazy zaplanowano w dniach 11 do 19 maja. Bilety można kupić na stronie kina „Kosmos” – kosztują 12 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy).

Bilety do kupienia na stronie kina „Kosmos.”

Czytany 2043 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 maj 2017 14:58

Wesprzyj nasze stowarzyszenie

Kwota:


popup

PrawoPlakat 1B600