poniedziałek, 12 czerwiec 2017 17:38

Edukacja antydyskryminacyjna w Katowicach będzie finansowana! Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Urząd Miasta Katowice chciał wykreślić edukację antydyskryminacyjną w szkołach z programu współpracy z organizacjami pozarządowymi. Stowarzyszenie „Tęczówka” stanowczo zaprotestowało przeciwko tej zmianie!

W ramach corocznych konsultacji „Programu Współpracy Miasta Katowice z Organizacjami Pozarządowymi na 2018 rok” w pierwszym etapie uzgodnień Wydział Sportu i Edukacji UM Katowice zgłosił propozycję, by wykreślić z Programu jeden z jego celów, w podpunkcie mówiącym o edukacji dyskryminacyjnej w szkołach (brzmiał on: „Edukacja antydyskryminacyjna, której celem jest dążenie do poszanowania godności, wolności i prawa do odrębności dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych”). Zmiana ta została zaproponowana bez podania żadnego uzasadnienia.

W odpowiedzi na to Stowarzyszenie „Tęczówka” stanowczo sprzeciwiło się wykreśleniu tego punktu. Jednocześnie nasi przedstawiciele zgłosili propozycję nie tylko zwiększenia wysokości finansowania na realizację tego zadania oraz objęcia nią zdecydowanie większej ilości katowickich szkół, jak również zaproponowaliśmy zmianę brzmienia tego punktu w programie. Po naszych poprawkach jest on sformułowany w następujący sposób: „Edukacja antydyskryminacyjna, której celem jest dążenie do poszanowania godności, wolności i prawa do odrębności oraz przeciwdziałanie dyskryminacji i przemocy motywowanej uprzedzeniami dla szkół podstawowych, ponadpodstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.” Urząd Miasta przychylił się do naszych propozycji.

Działania Stowarzyszenia „Tęczówka” zostały wsparte apelami środowisk politycznych i społecznych, które słały zapytania do władz miast. Sprawą zainteresował się również radny jednostki pomocniczej Koszutka, Adrian Szymura. Będziemy informować o dalszym postępie prac nad programem współpracy.

Czytany 1739 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 12 czerwiec 2017 17:44

Wesprzyj nasze stowarzyszenie

Kwota:


popup

PrawoPlakat 1B600