W niedzielę 11 grudnia o godzinie 17.00 odbędzie się Walne Zebranie członków stowarzyszenia Tęczówka.

Widzimy się w biurze w Katowicach

porządek obrad:

 1. Otwarcie obrad
 2. Wybór przewodniczącego walnego zebrania (prowadzi zebranie )sekretarza walnego zebrania
 3. Wybór komisji skrutacyjnej
 4. przyjecie sprawozdania z działan zarzadu
 5. przyjecie sprawozdania z działan komsji rewizyjnej
 6. wybory do komisji rewizyjnej 
 7. wybory uzupełniające do zarządu
 8. przyjecie strategii działalności Stowarzyszenia na rok 2017.
 9. Wolne wnioski

 

Zapraszamy Was na spotkanie „Śląsk dla Różnorodności,” które mamy przyjemność współorganizować z Amnesty International Katowice. Już w sobotę 20 maja w godz. 14-17 będziecie mogli porozmawiać z naszymi ekspertami i zadać nurtujące Was pytania dotyczące sytuacji społeczności LGBTQIA+. Spotkanie odbędzie w Centrum Organizacji Pozarządowych na ulicy Młyńskiej 5. Wydarzenie podsumowuje także 8. LGBT Film Festival Katowice 2017.

Forma dyskusji będzie nawiązywać do metody World Café. Chcemy stworzyć przestrzeń do rozmowy o różnorodności, wymienić się przemyśleniami, poszerzyć swoją wiedzę. Zapraszamy na spotkanie z ekspertami i do rozmowy przy stolikach tematycznych:

Stolik nr 1: Stres mniejszościowy wśród osób LGBTQ.

Stolik nr 2: Sytuacja osób transpłciowych.

Stolik nr 3: Przestępstwa z nienawiści.

Stolik nr 4: Szkolnictwo, a osoby LGBTQ.

Stolik nr 5: Uchodźcy i uchodźczynie LGBTQ.

 

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Ósmy LGBT Film Festiwal już 11 maja zawita na ponad tydzień do katowickiego kina „Kosmos”. Tegoroczna edycja jest najbogatsza ze wszystkich dotychczasowych. Nasze stowarzyszenie jest współorganizatorem katowickiej edycji tego przedsięwzięcia.

Festiwal rozpocznie się w czwartek 11 maja o godz. 18:00 premierowym pokazem filmu „Artykuł Osiemnasty.” Po projekcji zapraszamy na dyskusję o równości małżeńskiej w Polsce z udziałem środowisk politycznych, ale przede wszystkim z Wami. „Artykuł osiemnasty” to najbardziej oczekiwany tytuł, który przez ponad dwa lata powstawał wspólnym wysiłkiem społeczności LGBT i prawników, a ma być czołowym argumentem w dyskusji o równości małżeńskiej w Polsce i jej domniemanemu zakazowi w Konstytucji. Pełnometrażowy dokument zyskał rozgłos w polskich mediach dzięki, dokonanego m.in. na potrzeby filmu, coming outowi Krzysztofa Charamsy, byłego księdza katolickiego, sekretarza Międzynarodowej Komisji Teologicznej. Prócz niego w filmie wypowiadają się m.in. Agnieszka Holland, prof. Lew-Starowicz, Tomasz Raczek, Jacek Denhel, Bartosz Żurawiecki czy prof. Ewa Łętowska.

W ramach festiwalu premierowo pokazane zostaną również polskie dokumenty „Moje jest inne” oraz „HIV po polsku”. Również po raz pierwszy zostanie zaprezentowany blok polskich fabuł krótkometrażowych, a standardowo najlepsze shorty zagraniczne. Pokazane zostaną międzynarodowe filmy dokumentalne – w tym nagrodzone berlińskim Teddy’m i ogłoszone najlepszym dokumentem w Sundance „Kiki” (nawiązujące do kultowego „Paris is burning” i fenomenu vougingu), poświęcone karierze popularnego drag queen „Drag Becomes Him” oraz pochylający się nad seksualnym życiem osób niepełnosprawnym „Yes, We Fuck”. Wśród filmów fabularnych dramatyczne i komediowe obrazy z całego świata, m.in. głośny australijski „Holding the Man”, nagradzane armeńskie „Apricot Groves” czy indyjski „Ka Bodyscapes”.

W Katowicach odbędzie się aż 12 projekcji łącznie 21 filmów. Pokazy zaplanowano w dniach 11 do 19 maja. Bilety można kupić na stronie kina „Kosmos” – kosztują 12 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy).

Bilety do kupienia na stronie kina „Kosmos.”

Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach jest stowarzyszeniem działającym non profit. Naszym celem jest rozwój wolontariatu w województwie śląskim. Dążymy do tego, żeby w naszym regionie było coraz więcej wolontariuszy, a także żeby organizacje i instytucje były jak najlepiej przygotowane do współpracy z wolontariuszami.

Celem Fundacji Batorego jest wspieranie rozwoju demokracji i społeczeństwa obywatelskiego – społeczeństwa ludzi świadomych swoich praw i obowiązków, angażujących się w sprawy swojej społeczności lokalnej, swojego kraju i społeczności międzynarodowej.

No i mamy już piąte urodziny Stowarzyszenia Tęczówka. Wydaje się się, że tak niedawno siedzieliśmy z grupką zapaleńców w gościnnych progach „Piaskowego Smoka” i układaliśmy statut, a tu już taka ładna, okrąglutka rocznica. Działo się przez te lata sporo. Nie zawsze było łatwo. Czasem, jak podczas pamiętnego „Dnia wychodzenia z szafy” na ulicy Mariackiej, trzeba było dużo odwagi i determinacji, żeby na przekór przeciwnikom stanąć i pokazać, że jesteśmy i do szaf wracać nie zamierzamy. Ale to były incydenty. Miłych chwil było stanowczo więcej. Satysfakcja ze zrealizowanych projektów, udane akcje, mnóstwo osób, które wspieraliśmy, a które potem powiększyły grono naszych przyjaciół. Wciąż rośnie liczba organizacji, z którymi współpracujemy. I oby tak dalej.

Za nami pięć lat organizowania, pomagania, edukowania, integrowania, wspierania, czasem manifestowania. Mamy swoją siedzibę. Może skromną, ale własnoręcznie wyremontowaną. No i na urodziny sprawiliśmy sobie nowe logo. Profesjonalne, jak trzeba. Bo organizacja z dorobkiem powinna trzymać fason.

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Tęczówko! Wielu radosnych wydarzeń i wytrwałości, bo jeszcze dużo pracy przed tobą.

 g4770

W niedzielę 11 grudnia o godzinie 17.00 odbędzie się Walne Zebranie członków stowarzyszenia Tęczówka.

Widzimy się w biurze w Katowicach

porządek obrad:

 1. Otwarcie obrad
 2. Wybór przewodniczącego walnego zebrania (prowadzi zebranie )sekretarza walnego zebrania
 3. Wybór komisji skrutacyjnej
 4. przyjecie sprawozdania z działan zarzadu
 5. przyjecie sprawozdania z działan komsji rewizyjnej
 6. dyskusja i przyjęcie uchwały dotyczącej wysokości składek członkowskich
 7. wybor nowego zarządu
 8. przyjecie strategii działalności Stowarzyszenia na rok 2017.
 9. Wolne wnioski

 

Już w najbliższy piątek (9 grudnia) w ramach grupy spotkaniowej, gramy w planszówki!!!

Zgłoszenia i szczegóły w wiadomości prywatnej na naszym FB :) Do zobaczenia!

https://www.facebook.com/stowarzyszenie.teczowka/

Strona 1 z 8

Wesprzyj nasze stowarzyszenie

Kwota:


popup

PrawoPlakat 1B600