Pomoc psychologiczna

Prowadzimy darmowe konsultacje psychologiczne, które są świadczone przez wykwalifikowanych specjalistów i specjalistki. Potrzebujesz wsparcia? Napisz: psycholog@teczowka.org.pl lub na trans@teczowka.org.pl

Aktualnie oferujemy również inne formy wsparcia w ramach projektu "Tęczówka daje poMOC". Wejdź na stronę i poznaj szczegóły. 


W Tęczówce oferujemy bezpłatne konsultacje psychologiczne. Gdy się do nas zgłosisz, otrzymasz maila zwrotnego w celu umówienia się na spotkanie na żywo lub online. 

Oferujemy 5 spotkań, w ramach których możemy pomóc Ci nazwać lub doprecyzować trudność, z którą się zgłaszasz oraz wspólnie zastanowić się nad kolejnymi krokami. Zapraszamy do kontaktu.

Przykładowe zgłoszenia:

- wątpliwości dotyczące tożsamości seksualnej,

- wątpliwości dotyczące coming outu,

- trudności w bliskiej relacji,

- cierpienie po rozstaniu,

- niepokój, stres, lęki,

- trudności w kontaktach społecznych.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: psycholog@teczowka.org.pl

W ramach naszej działalności otaczamy wsparciem psychologicznym osoby transpłciowe. Wspieramy je w procesie tranzycji i tworzymy bezpieczną przestrzeń do spotkań. 

Aktualnie oferujemy poniższe formy wsparcia: 

  • grupa wsparcia, 
  • indywidualne konsultacje, 
  • diagnozy, 
  • wsparcie dla rodzin i bliskich osób transpłciowych. 

Jeśli zainteresowała Cię któraś z ww. form lub masz pytania, skontaktuj się z nami za pośrednictwem maila: trans@teczowka.org.pl. 

Możesz także zadzwonić do naszych specjalistów - Tomka i Andrzeja Slivii.  

Tomek - 795 569 915

Andrzej Slivia - 608 387 038

RADOSŁAW PUJANEK

Psycholog, seksuolog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Absolwent psychologii na Uniwersytecie SWPS w Katowicach, gdzie również ukończył specjalizację z Seksuologii Klinicznej. Obecnie w trakcie czteroletniego kursu psychoterapii organizowanego przez Szpital Kliniczny im. J. Babińskiego w Krakowie, rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w ramach praktyk i stażu podyplomowego w Centrum Psychiatrii w Katowicach, Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Katowicach oraz Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Warszawie. Dalsze doświadczenie w zawodzie psychologa zdobywał, pracując w Centrum Zdrowia Psychicznego FENIKS w Katowicach i Gliwicach.
Aktualnie pracuje w Szpitalu Specjalistycznym w Dąbrowie Górniczej - Oddział Psychiatryczny, gdzie prowadzi diagnozę psychologiczną oraz terapię grupową w ramach Dziennego Oddziału Psychiatrycznego dla osób dorosłych, a także w Fundacji Przystań w Dąbrowie Górniczej, pracując psychoterapeutycznie z osobami dorosłymi i młodzieżą.
Obecnie jest związany z katowickim wydziałem Uniwersytetu SWPS, prowadząc zajęcia dydaktyczne na kierunku Psychologia i Psychokryminalistyka. Wcześniej przez rok związany był z Zakładem Psychologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Od 2020 roku współpracuje również ze Stowarzyszeniem Tęczówka w Katowicach, w którym prowadzi wsparcie psychologiczne osób zagrożonych dyskryminacją i wykluczeniem ze względu na przynależność do mniejszości seksualnej oraz szkolenia i warsztaty edukacyjne z zakresu zdrowia psychicznego i wsparcia osób ze społeczności LGBTQ+.
W ramach Stowarzyszenia Tęczówka w Katowicach oferuję wsparcie i pomoc psychologiczną dla osób dorosłych, młodzieży i rodzin.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Stale poszerzam swoją wiedzę i umiejętności poprzez uczestnictwo w ogólnopolskich konferencjach naukowych, warsztatach i szkoleniach z zakresu psychologii, psychoterapii i psychiatrii.
Nie prowadzę psychoterapii w ramach pracy w Stowarzyszeniu Tęczówka. Spotkania mają charakter konsultacyjny, interwencyjny lub psychoedukacyjny. 

DOROTA RZENDKOWSKA

Jestem psycholożką i psychoterapeutką w trakcie szkolenia. Kurs realizuję w ramach Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Swoje doświadczenie zdobywałam odbywając staże na oddziałach psychiatrycznych i neurologicznych, pracując w telefonie zaufania oraz w poradni i na oddziale dziennym dla osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju. 

Aktualnie pracuję w prywatnym gabinecie, a w Stowarzyszeniu udzielam się między innymi projektując i przeprowadzając warsztaty dla nauczycieli i nauczycielek z zakresu sojusznictwa i przeciwdziałania dyskryminacji oraz udzielając konsultacji jako psycholożka i osoba sojusznicza. W pracy zależy mi na budowaniu bezpiecznej, pełnej empatii relacji terapeutycznej przy wykorzystaniu technik o potwierdzonej naukowo skuteczności. Staram się stale poszerzać swoje umiejętności uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach, a swoją pracę poddaję regularnej superwizji.


ANDRZEJ SLIVIA GROCHOWSKI

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, socjoterapeuta.

Jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym w procesie certyfikacji. Naukę psychoterapii pobieram w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Katowicach. Także na tym uniwersytecie uzyskałem tytuł magistra psychologii.

Swoje doświadczenie zdobywałem odbywając staż na dziennym oddziale psychiatrycznym Centrum Zdrowia Psychicznego „Feniks”.

Posiadam 9-letnie doświadczenie w zakresie udzielania wsparcia osobom transpłciowym oraz ich bliskim. Pracuję także jako psycholog z dorosłymi autystami w Dziennym Domu Pomocy Społecznej MOPS.

Każdy z nas jest inny i wymaga indywidualnego podejścia opartego na poczuciu bezpieczeństwa i dobrej relacji terapeutycznej. Najważniejszą moją zasadą jest Primum non nocere („po pierwsze nie szkodzić”), dlatego w pracy z różnego rodzaju zaburzeniami i przejawami trudności w życiu codziennym wykorzystuję techniki o potwierdzonej naukowo skuteczności. Dodatkowo kieruję się Kodeksem Etycznym Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej poddając pracę regularnej superwizji.

Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach, seminariach i konferencjach, jednocześnie dzieląc się swoją wiedzą z innymi specjalistami.

Swoją pomoc oferuję osobom dorosłym oraz młodzieży.


KRZYSZTOF NATKANIEC

Odkąd pamiętam, zawsze interesowałem się psychiką człowieka i jej wpływem na ludzkie zachowanie. Ukończyłem studia magisterskie z psychologii o specjalności psychologia kliniczna i osobowości.

Cechuje mnie duży poziom empatii, uważność na drugiego człowieka oraz profesjonalizm. Podczas swojej pracy zawsze staram się stworzyć bezpieczną przestrzeń dla pacjenta.

Moim głównym obszarem zainteresowań jest tematyka LGBT+, w której cały czas poszerzam swoją wiedzę. Motywacją do pracy w tym zakresie jest przede wszystkim chęć niesienia wsparcia psychologicznego osobom zagrożonym dyskryminacją i wykluczeniem ze względu na przynależność do mniejszości seksualnej.


PIOTR PERSONA

Realizuję sesje wsparcia psychologicznego i interwencji kryzysowej. Jestem psychoterapeutą od trzech lat w procesie szkolenia. Aktualnie student czteroletniego studium psychoterapii Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie (nurt psychodynamiczny).

Ukończyłem: „Integratywna systemowa psychoterapia zaburzeń lękowych i posttraumatycznych”, „Integratywna systemowa psychoterapia krótkoterminowa”, „DSM-IV-TR i nowości w DSM-5”, „Podstawy psychoterapii” w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie oraz „Studium Terapii i Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach” - kurs podstawowy INTEGRI TSR.
Posiadam osiemnastoletnie doświadczenie w obszarze wsparcia rozwojowego klientów indywidualnych poprzez coaching, mentoring, konsultacje i szkolenia. Wykształcenie wyższe, podyplomowe coachingowe i trenerskie (Laboratorium Psychoedukacji i SWPS w Warszawie), międzynarodowa akredytacja Coacha ACC International Coach Federation.
Staż kliniczny odbyłem na Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Miejskiego w Olkuszu, gdzie realizowałem indywidualne i grupowe sesje wsparcia psychologicznego. Ukończyłem również staż w Centrum Wsparcia i Terapii Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i ich Rodzin w Kluczach oraz w Domu Pomocy Społecznej w Miechowie.