Lesbikon - pierwszy ogólnopolski kongres kobiet* queer - już w maju!

Lesbikon - pierwszy ogólnopolski kongres kobiet* queer - już w maju!

W weekend 13-14 maja wystartuje Lesbikon - pierwsza taka w Polsce konferencja, tworzona dla, o i przez kobiety nieheteronormatywne. Katowice  wypełnią się niepowtarzalną queerowo-kobiecą atmosferą. 🌈

Co w ramach konferencji? 
Program Lesbikonu wypełnią panele z udziałem aktywistek, twórczyń i znawczyń, a także warsztaty skoncentrowane wokół czterech tematów: widoczności w społeczeństwie, rodziny, seksu i kultury, oczywiście wszystko to w wydaniu lesbijskim* 👩🏻❤️💋👩🏻

Sobotę zwieńczy Lesbiba - kobieca impreza pełna dragu, burleski i szalonych pląsów na parkiecie. 💃🏻

Szczegółowy program będziemy publikować pod koniec marca. 

Dla kogo jest Lesbikon?

Pewnej wskazówki można szukać już w pełnej nazwie wydarzenia - Lesbikon. Kongres Kobiet Queer. Jest to więc wydarzenie skierowane do każdej osoby, która identyfikuje się jako lesbijka, kobieta trans, cis lub niebinarna biseksualna, panseksualna, aseksualna. Dla wszystkich osób połączonych doświadczeniem kobiecości, które nie zmieściło się w cishecie.
Jednocześnie jednak będziemy podkreślać, a zarazem próbować ten termin dookreślać, że łącznikiem i głównym tematem konferencji będzie lesbijskość*. Pisana z asteryskiem, bo obejmująca całą różnorodność kobiecej nieheteronormatywności i rozumiana szeroko: jako orientacja seksualna, jako wyraz swojej tożsamości, formy ekspresji, jako przynależność do społeczności i stanowisko polityczne. To lesbijskości* chcemy dać głos, pole do dyskusji i wymiany doświadczeń, okazję do zabawy i do wzmocnienia.
Jeżeli odnajdujesz się w którymkolwiek z tych określeń, jeżeli lesbijskość* jest Ci w jakiś sposób znajoma, to Lesbikon jest właśnie dla Ciebie!
Aktualne informacje wraz z programem pojawią się w zakładce Lesbikonu.