Niezbędnik sojuszniczy dla nauczycieli_ek


Niezbędnik Sojuszniczy to projekt adresowany do pracowników oświaty, którzy w swojej codziennej pracy spotykają osoby uczniowskie LGBTQIAP+.

W jego ramach tworzymy poradnik, który pomoże zrozumieć swojego ucznia, i który podpowie, jak budować wspierające i chroniące środowisko szkolne.

Niezbędnik redaguje zespół psychologów, pedagogów oraz prawników, którzy za pośrednictwem prostego i zrozumiałego języka postarają się przedstawić perspektywę ucznia LGBTQIAP+. Wiedząc, jak wymagającym i odpowiedzialnym, a zarazem obarczonym dużą kontrolą pracą jest praca w oświacie, redaktorzy odniosą metody budowania i wspierania społeczności uczniowskiej do ram prawnych istniejących w polskim systemie oświaty.

Powstawaniu poradnika towarzyszy cykl bezpłatnych warsztatów online i stacjonarnych. 

Oddajemy w Wasze ręce Pracownicy_czki oświaty "Niezbędnik sojuszniczy". To owoc pracy specjalistów z wielu obszarów nauk społecznych: psychologów, pedagogów i prawników, którzy w jednym miejscu zebrali dla Was zgodną z aktualnym stanem wiedzę nt. społeczności LGBTQIAP+ i stworzyli scenariusze zajęć, które pozwolą budować wrażliwość i świadomość na temat tego, czym jest nieheteronormatywność i niecispłciowość. 

Mamy nadzieję, że niniejsza publikacja będzie pomocnym i ważnym wsparciem merytorycznym i dydaktycznym w pracy ze społecznością uczniowską. 

POBIERZ "NIEZBĘDNIK SOJUSZNICZY"


Wesprzyj nas


Kwota: