Transprzestrzeń ciała

Czy literatura, moda, ruch sceniczny i transpłciowość mogą tworzyć spójny projekt? Jeszcze jak! Właśnie te obszary będziemy łączyć w najnowszym projekcie Transprzestrzeń ciała, który zrealizujemy w ciągu najbliższego miesiąca. Projekt zyskał finansowanie z programu Mikrograntów, będącego w dyspozycji Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek Katowice - Miasto Ogrodów.

Punktem odniesienia jest twórczość W. Szekspira, w której konwencja płci jest umowna. Wynika ona z realiów teatru elżbietańskiego, ale również jest świadomą grą ówczesną konwencją. Bazując na postaciach z dramatów, osoby uczestniczące, przy wsparciu merytorycznym eksperta literackiego i eksperta kostiumowego opracują i zrealizują koncepcję pokazu mody, na którym zaprezentuje własną interpretację postaci Szekspira. Projekt obejmuje weekendowy warsztat literacko-sceniczny oraz cykl 4 warsztatów z osobą ekspercką w zakresie mody, która wesprze os. uczestniczące w szyciu własnych kostiumów, które zaprezentują na wybiegu. Kostiumy powstaną częściowo z materiałów odzyskanych.
Poniżej efekty ciężkiej pracy osób uczestniczących w projekcie

Projekt był finansowany ze środków Katowice Miasto Ogrodów - Instytucję Kultury im. Krystyny Bochenek z programu mikrograntów.